Paskelbta

Šilumos siurbliai oras-oras elektros sąnaudos

Egzistuoja labai daug skirtingų namų bei kitokio pobūdžio patalpų apšildymo alternatyvų. Kad ir kokios jos nebūtų – jos reikalingos. Kadangi yra ne vieną apšildymo alternatyva, natūralu, kad visi ieško pačios geriausios. Tačiau kokia? Dažniausiai ji turi veikti sklandžiai ir be žmogaus įsikišimo. Žinoma, džiuginti mažomis sąnaudomis, kadangi visada norisi sutaupyti. Taip pat, ji turi negadinti namų interjero, galiausiai, būti visiškai saugi. Kas geriausiai telpa į šį apibūdinimą? Šilumos siurblys oras-oras, kuris tampa vis dažnesniu lietuvių pasirinkimu.

Šilumos siurbliai oras-oras padeda ne tik apšildyti namus, suteikti komfortą žiemos metu, tačiau ir juos vėsina, tad labai karštomis vasaros dienomis taip pat namuose jausitės puikiai. Papildomas privalumas, kad įranga išvalys Jūsų namų orą, palaikys reikalingą temperatūrą, drėgmės lygį, padės išvengti pelėsio bei kitų kenksmingų mikroorganizmų.

Šiltas, bet grynas oras. Įmanoma?

Namus apšildantys kieto kuro katilais žmonės dažniausiai skundžiasi, kad patalpose vyrauja labai sausas oras, dažnai pradeda niežėti plaukus, oda tampa labai sausa, natūralu, kad suprastėja miego kokybė. Viso to išvengti gali padėti šilumos siurblys oras-oras. Šilumos siurblys paima orą iš lauko, kuris perėjęs per tam tikrą sistemą tampa šiltas, ventiliatorius jį tinkamai paskirto patalpoje, tad dominuoja šviežias, šiltas, tačiau tinkamo drėgnumo oras. Toks, kokio reikia, kad žmogaus organizmas puikiai jaustųsi.

Žinoma, ši sistema padeda sumažinti ne tik išlaidas, tačiau ir taršą, tad tai – ekologiškas pasirinkimas. Aplinką tausojanti sistema reikalauja mažiau energijos nei kiti patalpų apšildymo būdai, tačiau padeda pasiekti maksimalų efektyvumą. Kadangi įranga puikiai tinka tiek senos statybose, tiek naujos statybos namuose – išbandyti jos privalumus gali kiekvienas.

Šilumos siurbliai oras-oras: elektros sąnaudos

Kad ir kiek daug įvairiausių privalumų turi šilumos siurbliai oras-oras, tačiau dažniausiai jie pasirenkami norint sumažinti išlaidas. Ir tai tikrai geras pasirinkimas, kadangi sistemos naudingumo koeficientas siekia net iki 5,52, o tai – labai aukštas rodiklis. Ką tai reiškia? Kad suvartojus vos vieną 1 kW elektros energijos ji gali būti paverčiama net 5,52 kW šilumos energijos, tad tai, kad sutaupyti pavyks – akivaizdu. Svarbiausia, kad toks energijos koeficientas  pasiekiamas reguliariai palaikant tinkamą temperatūrą patalpose, kuri tiek vasaros, tiek žiemos metu dažniausiai siekia iki 20-ies laipsnių, tad jokio skirtumo, ar lauke yra -25 ar +25. Pigus, tačiau komfortabilus gyvenimas. Ko daugiau reikia?

Oras-oras šilumos siurblys: kuris geriausias?

Jeigu norite sumažinti išlaidas ir pasiekti didžiausią efektyvumą – turite daugiau dėmesio skirti tinkamiausios įrangos pasirinkimui. Tiesiog ne tokia galinga įranga bandydama apšildyti erdves patalpas – ims daugiau energijos ir nors tai bus pigesnė alternatyva nei kitos namų apšildymo sistemos, tačiau brangesnė, nei gali būti. Taigi, pirmiausia reikia vertinti patalpos, kuri bus šildoma bei vėdinama, tūrį. Žinoma, detaliau susipažinkite su visomis įrangos charakteristikomis: pradedant akustika ir baigiant dizainu. Įranga gali veikti nuotoliniu būdu, Wi-Fi signalu, tad net nepakilę nuo sofos galėsite reguliuoti jos intensyvumą. Plačiau susipažinkite su skirtingais gamintojais, rinkitės pripažintų gaminius, pavyzdžiui, Cooper& Hunter, HTW, Daikin ir t.t.

Jeigu pasirinkimas patiems atrodo keblus ir kyla daug klausimų – visada verta susisiekti su vadybininkais, kurie padės rasti tinkamiausią įrangą. Bus pasirūpinama ir jos projekto paruošimu, žinoma, montavimo darbais, paaiškinama kaip naudotis, supažindinama su garantijos privalumais.

Taupyti gyvenant komfortabiliai ir nededant papildomų pastangų yra paprasta kaip niekada. Galbūt verta tai išbandyti ir Jums?

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt