Paskelbta

Šilumos siurblys veikimo principas

Trumpai apie šilumos siurblius

     Šilumos siurblys, tai įrenginys kuris naudodamas mažesnį kiekį elektros energijos geba pagamina didesnį kiekį šilumos ar šalčio energijos. Jeigu bent kiek nusimanote fizikoje, tokiu atveju tikrai suprasite kaip veikia įranga. Jos veikimo principas yra paremtas antruoju termodinamikos dėsniu, kurį suformavo Prancūzų matematikas Sadi Carnot. Viso principo esmė yra tai, jog šiluma perduodama, iš šiltesnės terpės į vėsesnę terpę. Šis principas padėjo sukurti ir šilumos siurblius.

     Šilumos siurbliai naudodami freono dujas, kurios verda prie minusinių temperatūrų, ir kompresorių, kuris suslegia freono dujas, sugeba generuoti šilumą ar vėsą, kuri perduodama į mūsų namus. Būtent kompresorius ir suvartoja didžiąją dalį anksčiau paminėtos elektros energijos. Nereikia pamiršti, kad taip pat, šilumos siurbliai gali būti naudojami ir karšto vandens ruošimui, bet tam reikia pasirinkti tinkamą įrenginį.

     Pagrindinis skirtumas taro oras-vanduo ir oras-oras šilumos siurblių yra terpė į kurią jie perduoda savo pagamintą šilumą ar vėsą. 

Šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas

     Šilumos siurblių oras-vanduo yra keletas tipų. Pagrindiniai trys tipai yra šie: monoblokinis šilumos siurblys, Split tipo bei monoblokinis, bet su vidiniu blokų. Kuom jie skiriasi?

     Monoblokiniai šilumos siurbliai dažniausiai neturi vidinio bloko, visa jų automatika ir freoninė dalis patalpinta lauko bloke bei valdymo pultelyje, kuris neretai atlieka ir kambario termostato funkciją. Tokio tipo šilumos siurbliams nereikia papildomai montuoti freoninių sistemos dalių bei jaudintis, kad jos gali leisti freono dujas. Montuojant monoblokinio tipo šilumos siurblius patariama namo vandeninę sistemą pripildyti neužšąlančiu skysčiu. Tai būtina padaryti dėl to, kad dingus šilumos siurblio maitinimui ir šąlant vamzdynui – vamzdžiai nepertrūktų sušalę

     Split tipo šilumos siurbliai sudaryti iš dviejų blokų, tai yra lauko ir vidaus blokų. Jie tarpusavyje sujungti vario vamzdžiais, kurie užpildomi freono dujomis, kurios reikalingos energijos pernešimui ir gamybai. Split tipo šilumos siurbliai patogūs tuo, kad naudojant juos nebūtina visą namo sistemą užpildyti neužšąlančiu skysčiu.

     Monoblokiniai šilumos isurbliai su vidiniu bloku sudaro anksčiau paminėtus abu šilumos siurblių oras-vanduo tipus. Šilumos siurblį sudaro du blokai, tačiau jų nejungia vario vamzdynas, tik vandeniniai vamzdžiai. Tokio tipo šilumos siurblio privalumai būtų tokie: 1) lauko blokas mažesnis už pilnai monoblokinio šilumos siurblio; 2) sistema neturi freoninės sistemos dalies, kurią montuodamas žmogus gali suklysti.

     Visi šilumos siurbliai, nepriklausomai nuo modelio, energiją pasiima iš tų pačių šaltinių ir perduoda į tuos pačius. Kalbant paprasčiau jie pasiima energiją iš lauko oro ir perduodą į pastato vandeninę sistemą, kuri savo ruoštu per radiatorius, grindinį šildymą ar kito tipo įrenginius paskleidžia po patalpas, nepriklausomai nuo šilumos siurblio oras-vanduo tipo. Žinoma, kad tai atlikti reikia ir elektros energijos.

Šilumos siurblio oras-oras veikimo principas

     Kitas gana populiarus pasirinkimas yra šilumos siurblys oras-oras, kurio veikimo principas beveik toks pat kaip ir šilumos siurbliu oras-vanduo. Įranga susideda iš dviejų blokų, tai yra lauko ir vidaus. Jie pasiima energiją iš lauko oro ir perduoda į pastatų vidų. Esminis skirtumas nuo oras-oras ir oras-vanduo tas, kad oras-oras nebesaveikauja su vandenine sistema. Tokio tipo šilumos siurbliai pagamintą šilumą ar vėsą perduoda į patalpų orą tiesiogiai. Šios sistemos pagrindiniai trys pliusai būtų šie: 1) cirkuliuojamas patalpų oras; 2) valomas patalpų oras filtrų pagalba; 3) patalpų vėsinimas kur kas efektyvesnis nei su oras-vanduo dėl fizikinės savybės, kurios dėka šaltas oras leidžiasi, o šiltas kyla.

     Žinoma, yra ne vienas modelis, kuris veikia tokiu principu, tad įvertinus Jūsų patalpos dydį labai svarbu pasirinkti ir tinkamą įrangą. Daugiausia dėmesio skirkite naudingumo koeficientui, kadangi jis ir nusako – ar įranga tiks Jūsų namuose ir padės užtikrinti reikalingą šilumos kiekį. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į darbinę temperatūrą bei garso lygį. Pirmasis svarbus dėl techninių ir ekonominių priežasčių, antras dėl jūsų asmeninio patogumo.

Kodėl verta montuoti šilumos siurblius?

     Net ir senos statybos namuose aptarti šilumos siurbliai yra tinkamas pasirinkimas, juo labiau, jiems integruoti nereikia jokių sudėtingų gręžinių ar papildomų sandėliavimo patalpų, tad tai sumažina montavimo išlaidas bei padeda taupyti jums aktualią vietą. Šilumos siurbliai padeda jums taupyti savo lėšas šildymui bei laiką, kurį praleistumėte kūrenant kieto ar skysto kuro katilą. Pasirinkus tinkamus montuotojus sumontuoti šilumos siurbliai nekenks nei namo išorei, nei vidaus dizainui. Jie puikiai atrodo ir bendro naudojimo patalpose.

     Šilumos siurblius verta rinktis ir dėl to, kad jie padeda mažinti aplinkos užterštumą. Neefektyvūs katilai į aplinką paskleidžia daug anglies monoksido, anglies deoksido, azoto, sieros bei kitas kenksmingas medžiagas, kurios turi įtakos jūsų sveikatai. Šilumos siurbliai naudoja elektros energiją, kuri pagaminama naudojant žymiai efektyvesnes technologijas.   

Jei nežinote koks šilumos siurblys tiktų Jūsų būstui – kreipkitės ir mūsų specialistai padės išsirinkti geriausią variantą.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt