Paskelbta

Šilumos siurbliai oras-vanduo elektros sąnaudos

Šilumos siurblių alternatyvos dažniausiai apsvarstomos tuomet, kai pradedama ieškoti būdų, kurie gali sumažinti elektros sąnaudas skirtas namų apšildymui. Kol vieni renkasi kieto kuro katilus ir kiekvieną dieną kas kelias valandas pakuria pečių arba židinį, kiti ieško inovatyvesnių būdų, pavyzdžiui, saulės energijos veikiančių įrenginių, kurių kaina, deja, dažniausiai nedžiugina. Dažnai tarpiniu variantu vadinami šilumos siurbliai puikiai suderina geros kainos bei aukštos kokybės santykį, tad lietuviai džiaugiasi, kad gyvenimas net ir vėsiuoju metų laiku tapo ne tik paprastesnis, tačiau ir pigesnis.

Šilumos siurbliai – kombinuojant ir su kitomis įrangomis

Kadangi yra ne vienas šilumos siurblių tipas, gali kilti klausimas – kurie geriausi? Bene seniausiai Lietuvoje siūlomi oras-vanduo šilumos siurbliai pelnę patikimo, išbandymo bei pripažinto namų apšildymo būdo vardą, kuris pirmiausia džiugina mažomis kainomis ir gana greitai atsiperkančia įranga. Žinoma, greta kainos vertas dėmesio ir komfortas, kadangi nebereikia nuolatos pilti granulių arba dėti malkų, kad pavyktų namuose palaikyti šilumą. Galiausiai, šilumos siurbliai oras-vanduo labai puikiai pasitarnauja tiems, kurie nori namus apšildyti ištisus metus. Ne tik dėl šaltų vasaros naktų, tačiau ir dėl karšto vandens, kuris reikalingas visus metus.

Oras-vanduo šilumos siurbliai – taupantiems

Skaičiuojama, kad šilumos siurbliai oras-vanduo padeda sutaupyti daugiau nei pusę, net du trečdalius investicijų, kuri skirta šilumos bei vandens pašildymo reikmėms. Ekspertai skaičiuoja, kad vidutiniškai 100 kvadratinių metrų namui apšildyti žiemos metu reikia apie 70 eurų investicijų. Į kainą taip pat įeina ir karšto vandens apšildymas, skaičiuojama kad jos užtenka 5-iems ir daugiau gyventojų. Žinoma, kaina gali svyruoti priklausomai nuo poreikių ir namo energetinės efektyvumo klasės, tačiau tai, kad sutaupyti pavyks yra akivaizdu.  Žinoma, sutaupyti pavyks tik tokiu atveju, jeigu pasirinksite įrangą, kuri atitinka Jūsų namų poreikius. Pavyzdžiui, per mažai galinga sistema ims daugiau energijos, jeigu reikės aptarnauti didelius namus. Tuomet išlaidos išaugs, tad vertinant naudingumo koeficientą turite nepamiršti, kad visada vertingiau kartą skirti didesnę investiciją įrangai nei paskui kiekvieną mėnesį vis primokėti už blogą pasirinkimą.

Oras-vanduo šilumos siurblių privalumai

Suprantama, kad sumažėjusios išlaidos yra pats pagrindinis privalumas, kuris paskatina išbandyti šilumos siurblius savo namuose. Visgi, ekspertai tikina, kad lietuviai vertina ir funkcionalumą, patogumą. Nebereikia nuolatos kurti pečiaus, kadangi įranga veikia savarankiškai. Papildomai vertinamas ir saugumas, kadangi įranga veikia sklandžiai, atsiradus pakitimams – pati pakoreguoja veikimą, kad nekiltų gedimų. Galiausiai, ji veikia tyliai, skoningai integruojama namuose, tad yra beveik nematoma ir beveik nejuntama, tačiau jos nauda – akivaizdi.

Sudominome? Tokiu atveju siūlome susisiekti su vadybininkais, kurie padės rasti tinkamiausią įrangą ir pasirūpins, kad ji būtų kuo skubiau sumontuota. Juk kai galima gyventi geriau – kodėl gi ne?

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt