Paskelbta

Patarimai, kada ir kaip rinktis šilumos siurblį oras-oras?

Šilumos siurblys labai dažnai yra vadinamas pačia geriausia būsto apšildymo sistema. Žinoma, puikiai tinka ne tik siekiant sukurti norimą mikroklimatą nuosavuose namuose, tačiau ir kituose, bet kokio tipo objektuose – nuo verslo iki pramonės.

Šilumos siurblių tipų yra ne vienas, tad renkantis visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie įvertinę Jūsų poreikius pateiks rekomendacijas ir padės rasti variantą, kuris Jums labiausiai tinka. Kaip viena paprasčiausių ir mažiausiai investicijų reikalaujančių įrangų dažniausiai yra minimi šilumos siurbliai oras-oras. 

Įrangos galimybės

Šilumos siurbliai oras-oras yra puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi ne tik mėgautis malonia šiluma, tačiau taip pat ir vėsa, kurios karštomis vasaros dienomis reikia ne ką mažiau. Nei viena kita šildymo sistema neturi tokios galimybės, tad natūralu, kad vos tik atsiradę šilumos siurbliai oras-oras tapo tokie mėgstami. Jeigu Jums svarbu, kad įranga ne tik šildytų patalpas esant labai žemai temperatūrai, tačiau taip pat ir ruoštų karštą vandenį – tokiu atveju siūlome rinktis oras-vanduo siurblius, kurie yra ne ką mažiau ekologiški ir lygiai taip pat apšildo namus gana mažomis energijos sąnaudomis.

Įrangos galia

Tiek renkantis šilumos siurblius oras-oras, tiek oras-vanduo – pirmiausia siūlome kuo daugiau dėmesio skirti įrangos galingumui, kuris tam tikra prasme lemia ir našumą, taip pat, sunaudojamos energijos sąnaudas. Žinoma, kad kuo įranga bus galingesnė – tuo ji geriau aptarnauja didesnį būsto plotą, tačiau lygiai taip pat ir suvartoja daugiau energijos, tad būtinai prioritetą siūlome teikti sistemai, kuri yra aukštos energinės klasės (ir taip pat pasirūpinti tinkamu būsto izoliavimu). 

Renkantis šilumos siurblius svarbiausia yra “netaupyti jų galingumo”, geriau kaip tik įsigyti galingesnius ir būti ramiu, kad  pasitaikius tikrai šaltoms dienoms – sistema veiks užtektinai našiai, tad sušildytų patalpas. Taip pat žiūrėkite, kad įranga galėtų veikti ekonominiu režimu. Tuomet ji bus užtektinai galinga (pagal Jūsų pasirinkimą), tačiau jos veikimui nereikia daug energijos sąnaudų.

Vertinant siurblių galią svarbiausia yra įvertinti šiuos parametrus:

  • Kambario, kurį reikia apšildyti, plotas.
  • Vertinama būsto izoliacija.
  • Kiek patalpų yra namuose ir kokie yra jų matmenys.
  • Taip pat vertinama, kokia yra langų bei stiklinių durų kryptis. 

Papildomos įrangos funkcijos

Verta daugiau dėmesio skirti inovatyvioms įrangos galimybėms, kurios leis jums džiaugtis paprastu bei išmaniu sistemos valdymu bei kitais privalumais. 

  • Verta investuoti į tokius šilumos siurblius, kurie turi specialius filtrus galinčius išvalyti orą.
  • Apsimoka investuoti į įrangą, kuri yra su Wi-Fi, tad gali būti valdoma nuotoliniu būdu.
  • Vertos dėmesio tokios funkcionalios sistemos, kurios ne tik šildo, tačiau taip pat ir vėsina.
  • Geros įrangos, kurios veikia itin tyliai. 

Sistemos tipas

Renkantis šilumos siurblius siūlome detaliau susipažinti su sistemos tipais. Žinoma, kad išsamiausiai apie kiekvienos įrangos galimybes gali supažindinti specialistai, kurie jais prekiauja. Jie ne tik atsakys į klausimus, tačiau taip pat ir pateiks labiausiai tinkamos įrangos, Jūsų namų ūkio atveju, pasirinkimą. 

Pavyzdžiui, Split tipo šilumos siurbliai oras-oras ne tik patalpas šildo, tačiau taip pat ir jas vėsina, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kuriems norisi kuo daugiau komforto ir galimybių. Itin vertinami tokių gamintojų siurbliai kaip Airwell, C&H arba puikiai visiems žinomas Daikin prekinis vardas. Jeigu reikia, kad šiluma būtų palaikoma ne vienoje, tačiau net keliose patalpose – tokiu atveju Jūsų atveju labiausiai tinka Multi Split sistemos, kurias siūlo tie patys gamintojai. Tai leis kur kas paprasčiau kontroliuoti patalpų mikroklimatą, tačiau džiaugtis, kad visi vidiniai blokai bus prijungiami prie vieno išorinio.

Vertinant tipus analizuokite kiekvieną sistemą, žiūrėkite, kokias tiksliai ji galimybes turi. Itin geras pasirinkimas yra inovatyvūs šilumos siurbliai, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, tad kontroliuoti patalpų mikroklimatą yra dar paprasčiau.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt