Paskelbta

Šilumos siurblių oras-vanduo elektros sąnaudos

Šildymo sistemų sektoriuje yra labai daug ir labai įvairiausių sistemų, kurios kinta savo techniniais parametrais, tad renkantis patogu padaryti lyginamąją analizę, kuri turėtų nuspręsti, kuris variantas labiausiai tinka Jūsų atveju.

Šiuo metu ypač dažnai, kaip viena geriausių opcijų, yra minimi šilumos siurbliai oras-vanduo. Tai yra ne tik ekologiška, tačiau ir ekonomiška, patogi, nereikli sistema, kuri veikia gana mažomis energijos sąnaudomis bei padeda gyventi šiltai neskiriant įrangai nei daug laiko, nei dėmesio.

Dažnam renkantis ir lyginant šias sistemas kyla klausimas – kiek elektros naudoja įranga? Visiškai suprantama, kad norisi ne tik įsigyti tokią sistemą, kuri nebus itin brangi, tačiau dar svarbiau – rinktis tokią, kurios išlaikymas kainuos pigiai.

Elektros sąnaudas lemia daugelis veiksnių

Šilumos siurblių oras-vanduo elektros sąnaudos kinta priklausomai nuo įrangos, kuri bus naudojama, taip pat, nuo jos veikimo intensyvumo, o jis remiasi į poreikius bei apšildomą būstą. Specialistai nurodo, kad elektros sąnaudas lemia tokie veiksniai, kaip:

 • Siurblio modelis.
 • Namo izoliacinės savybės.
 • Varža.
 • Siurblio efektyvumas.
 • Lauke esanti temperatūra.
 • Naudotojo poreikiai.
 • Ir kiti veiksniai.

Dažniausiai specialistai įvertinę žmogaus poreikius bei namo parametrus gali bent jau preliminariai pasakyti – kiek teks kiekvieną mėnesį papildomai mokėti už elektrą.

Itin didelę įtaką sunaudojamam energijos kiekiui (ir tai galioja ne tik tokiu atveju, kai yra naudojami šilumos siurbliai oras-vanduo, tačiau ir kitos sistemos) daro būsto energinė klasė. Ne veltui specialistai dažniausiai pirmiausia siūlo tinkamai apšildyti namus, o tik tada rinktis šildymo sistemą bei apskritai bandyti apskaičiuoti – kiek kainuos jos išlaikymas. O A++ klasės būstui reikalingos šilumos energijos kiekiai gali būti kelis ir kelioliką kartų mažesni nei tokiu atveju, kai namas yra senos statybos, neapšiltintas, jeigu atitinka C ar dar žemesnę klasę. 

Renkantis šilumos siurblius reikia žiūrėti, koks yra jų COP, tai yra, naudingumo koeficientas. Jis nurodo elektros sąnaudų ir pasiekiamos šilumos santykį. 

Renkamės tinkamiausią šilumos siurblį oras-vanduo

Šilumos siurblių oras-vanduo elektros sąnaudos yra vienas aspektų, kuris vertinamas lyginant įrangas. Visgi, ne tik jas reikia įvertinti bei apskaičiuoti. Kur kas svarbiau nei šis niuansas yra įrangos galingumas. Vėlgi, kokio galingumo siurblio Jums reikia, priklauso nuo namo energetinės klasės, žinoma, taip pat ir ploto, kitų techninių parametrų, kuriuos geriausiai patikslinti gali specialistai, kurie prekiauja įranga.

Priklausomai nuo Jūsų namo klasės, jis gali būti ir tinkamai jam reikia tokio galingumo šilumos siurblio:

 • +A klasės namas – 20 W/ m2.
 • A klasės namas – 35 W/ m2.
 • Nauja statyba šiltintas – 60 W/ m2.
 • Sena statyba – 100 W/ m2.

Greta to yra vertinamas plotas, kurį reikia apšildyti. Yra didelis skirtumas, ar bus apšildomi 25 kvadratiniai metrai, ar 100. Galiausiai, galios aspektus taip pat lemia ir sistemos ypatumai, tai yra, ar karštas vanduo bus paskirstomas po patalpas per radiatorius, ar grindinį šildymą.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt