Paskelbta

Šilumos siurblys ar dujinis katilas?

Norite savo namuose ne tik visus metus gyventi šiltai, tačiau ir nesukti galvos dėl įrangos, kuri padeda pasirūpinti šiluma? Tokiu atveju siūlome išbandyti šilumos siurblius, kurie veikia našiai, yra ekologiški, ekonomiški, galiausiai, visiškai saugūs.

Greta šilumos siurblių, kaip kita dėmesio alternatyva, vis dažniau yra minimi dujiniai katilai. Jie lyginami dėl to, kad abu veikia be žmogaus “įsikišimo” (lyginant su kieto kuro katilais).

Žinoma, tik paviršutiniškai šios dvi opcijos gali būti atrodyti gana panašios. Išties – jos skirtingos ir bandysime aptarti esminius aspektus, kurie padės rasti Jūsų namams ir Jūsų asmeniniams poreikiams labiausiai tinkamą.

Įrangos įsigijimo kaštai

Vienas emisinių aspektų galinčių lemti, kuri sistema geriausiai atitinka Jūsų poreikius ir kuri bus naudojama Jūsų namuose – pačios įrangos kainos. Pasakyti, kuri įranga yra pigesnė yra labai sunku, kadangi tiek vienos, tiek kitos įkainių diapazonas yra gana platus ir jį lemia daugelis veiksnių. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad dujiniai katilai yra pigesni nei šilumos siurbliai oras-vanduo, tačiau brangesni nei šilumos siurbliai oras-oras. Tačiau pačios įrangos įkainiai labai kinta ir juos apima daugelis komponentų, skirtingos sudedamosios dalys, kurios lemia galutinę kainą. Taip pat vertinant įrangos kainas reikia žiūrėti, kad kinta ir jų funkcionalumas, tad sumokėjus už vieną sistemą – ji gali atstoti kelias. Dujiniai katilai – tik šildo. Tuo tarpu šilumos siurbliai oras-vanduo – taip pat ir ruošia nemokamai karštą vandenį, o šilumos siurbliai oras-oras – veikia ne tik kaip oro šildytuvai, tačiau taip pat ir vėsintuvai, taigi, atlieka oro kondicionieriaus funkciją. Nusprendus šildytis namus dujiniu katilu, gali papildomai tekti įsigyti ir oro kondicionierius, tad tuomet tikrai bendros išlaidos išaugs kur kas labiau nei tik iškart investavus ir taip gana pigius oras-oras šilumos siurblius.

Įrangos išlaikymas

Svarbu ne tik kiek kainuoja pati įranga, tačiau ir kokie jos išlaikymo kaštai. Žinoma, jie labai kinta priklausomai ir nuo tuo metu vyraujančių oro sąlygų. Juk vienos žiemos yra gana šiltos, laikosi beveik pliusinė temperatūra, o kitos – kur kas vėsesnės, tad įranga turi veikti daug našiau, kad namuose tikrai būtų jauku. Bet kuriuo atveju šilumos siurbliai dažnai vadinami pačia ekonomiškiausia įranga. Lyginant su dujiniais katilais – jų išlaikymas yra kur kas pigesnis. O jeigu dar nuspręsite sumontuoti namuose saulės elektrines – šilumos siurbliai veiks praktiškai be jokių investicijų. Tuo tarpu dujiniai katilai nesuteikia tiek daug stabilumo, kadangi mūsų šaliai tenka gamtines dujas pirkti, tad esame labai priklausomi nuo kitų malonės ir niekada negalite būti tikras, ar išlaidos stipriai neišaugs.

Ekologijos svarba

Vis daugiau žmonių ieškodami įrangos taip pat žiūri, kad ji veiktų tvariai, tai yra, ekologiškai. Šilumos siurbliai yra geoterminis namų apšildymo būdas, tad vieninteliai tikrai veikia visiškai nedarant jokios neigiamos įtakos gamtai, neišmetant dujų bei kitų kenksmingų dalelių, kurios galėtų darytų neigiamą įtaką pačiam žmogui arba aplinkai. Galime drąsiai sakyti, kad šilumos siurbliai oras-vanduo arba oras-oras yra pati ekologiškiausia, šiuo metu rinkoje siūloma, būsto apšildymo galimybė.

Valdymo galimybės

Inovatyvūs šilumos siurbliai gali būti valdomi nuotoliniu būdu. Savo telefone matysite svarbiausius technikos parametrus, galėsite reguliuoti temperatūrą, nustatyti budėjimo režimą, kuris veikia gana ekonomiškai, tačiau leidžia namuose visada išlaikyti norimą mikroklimatą.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt