Paskelbta

Valstybės parama šilumos siurbliams 2022 m.

Siekiant labiau integruoti ekologiškas sistemas žmonių namuose – siūlomos įvairios kompensacijos, kurios padeda įrenginius įsigyti pigiau.  Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) skelbia naują konkursą, kurio tikslas taršius bei neefektyvius šildymo katilus pakeisti į modernius įrenginius, kurie veikia naudodami atsinaujinančius energijos išteklius.

Svarbiausi punktai

APVA  skelbia informaciją susijusią su kompensacijos „Atsinaujinančių energijos išteklių (t. y. šilumos siurblių: oras-oras, oras-vanduo, žemė-vanduo, vanduo-vanduo; biokuro katilų) panaudojimas fizinių asmenų gyvenamuosiuose namuose, pakeičiant iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius“ gavimu.

 1. Kvietimui skirta suma – 13 mln. eur.
 2. Paraiškos teikimo data: nuo  2022 m. birželio 15 d. 8.00 val. iki liepos 15 d. 17.00 val.
 3. Maksimali finansavimo suma  vienam namų ūkiui yra 14 500 eur.
 4. Pareiškėjas privalo senąjį šilumos gamybos įrenginį išmontuoti ir priduoti atliekų tvarkytojams iki išlaidų kompensavimo prašymo pateikimo dienos.

Kokie įrenginiai yra kompensuojami?

Į inovatyvius šilumos išgavimo įrenginius – galima keisti šias senas sistemas: gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kitą naudojančius šilumos gamybos įrenginius.

Nauja sistema gali būti:

1.     Nauji biokuro katilai, kurie atitinka 5 klasės efektyvumo ir emisijų išmetamų teršalų reikalavimus pagal Lietuvos standartą LST EN 303-5:2012.

2.     Šilumos siurblys, kurio energijos šaltinis yra geoterminė energija,  energijos šaltinio paskirstymo terpė – vanduo (žemė-vanduo).

3.     Šilumos siurblys, kurio energijos šaltinis yra hidroterminė energija,  energijos šaltinio paskirstymo terpė – vanduo (vanduo-vanduo).

4.     Šilumos siurblys, kurio energijos šaltinis yra aeroterminė energija,  energijos šaltinio paskirstymo terpė – vanduo (oras-vanduo).

5.     Šilumos siurblys, kurio energijos šaltinis yra aeroterminė energija,  energijos šaltinio paskirstymo terpė – oras (oras–oras).

Kiekvienam įrenginiui yra taikomos detalesnės charakteristikos, su kuriomis galima susipažinti: Atsinaujinančių energijos išteklių (t. y. šilumos siurblių: oras-oras, oras-vanduo, žemė-vanduo, vanduo-vanduo; biokuro katilų) panaudojimas fizinių asmenų gyvenamuosiuose namuose, pakeičiant iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius 2022-06 Nr. KK-AM-KA05 dokumente.

Kas gali gauti subsidiją?

Subsidiją gali gauti fiziniai asmenys, kurie Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise yra valdantys gyvenamąjį namą: tai yra vieno buto pastatas arba gyvenamojo tipo dviejų butų arba daugiabučių pastatas.  Norint gauti subsidiją, taip pat namo statyba turi būti jau baigta ir tuo pačiu Registrų centre registruota ne mažiau kaip 5-erius metus. Šiuo metu statomiems arba neseniai pastatytiems namams – parama nėra skiriama. Rekonstruojant pastatą taip pat galima teikti paraišką tik tokiu atveju, kai baigtumas yra ne mažesnis kaip 100 %. Svarbus punktas, kad pastatas, kuris bus nurodytas paramos paraiškoje, neturi būti prijungtas prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos. Galiausiai, NT objekte negali būti vystoma komercinė veikla, tai yra, pasikartosime – subsidiją gali gauti tik fiziniai asmenys.

Kodėl verta seno tipo katilus keisti inovatyviais šilumos siurbliais?

Šilumos siurbliai pasirenkami ne tik dėl to, kad galima su subsidijomis įrangas įsigyti pigiau, tačiau ir dėl to, kad tai gyvenimui daugiau komforto suteikianti įranga, kuri atitinka šiuolaikinio žmogaus poreikius gyventi patogiai, pigiai ir ekologiškai.

 • Sistemos nereikia nuolatos prižiūrėti, namuose visada bus šilta.
 • Nereikia prižiūrėti katilinės. Tokios erdvės namuose – apskritai nebereikia!
 • Rūpinkitės aplinka ir rinkitės šilumos išgavimo sistemas, kurios yra draugiškos gamtai. Švari energija – rūpinimasis savimi. Šilumos siurbliai neišskiria deginimo produktą CO2.
 • Net ir išvykus – namas bus minimaliai šildomas. Pigu, paprasta ir nereikia pergyventi, kad po atostogų grįšite į šaltus ir dažnai pelėsio kvapą turinčius namus.
 • Neliks rizikos, jos apsinuodysite smalkėmis arba dujomis.
 • Šilumos siurbliai gali ne tik šildyti namus, tačiau ir juos vėsinti. Taip pat puošia karštą vandenį.
 • Įrenginius yra paprasta prijungti prie jau esamos šildymo sistemos.

Pasinaudokite subsidija ir įsigykite šilumos siurblius pigiau. Jeigu pats neturite laiko domėtis keliamomis taisyklėmis – siūlome susisiekti su įmone, kuri prekiauja sistemomis. Gausite ne tik nemokamą konsultaciją dėl labiausiai tinkamos sistemos pasirinkimo, tačiau taip pat ir specialistai padės sutvarkyti subsidijos gavimo dokumentus.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt